Projekt KROKUS

I letos si budeme připomínat holocaust a jeho oběti

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
08.11.2022 08:47
Poslední úprava:
 
před rokem

Ve středu 2. 11. 2022 bylo rušno kolem jednoho ze záhonů v areálu školy. Studenti I.G zde vysazovali cibulky žlutých krokusů a tím se symbolicky přihlásili do letošního ročníku.

Projekt Krokus v naší republice organizuje Židovské vzdělávací centrum v Praze, jde ale o akci mezinárodní. Je určena mladým lidem v rozmezí 11 – 18 let a každoročně se do ní zapojují stovky škol po celém světě. Nápad se zrodil v jedné irské škole a následně v Irsku vznikla organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI). Tato organizace poskytuje přihlášeným školám cibulky žlutých krokusů k vysazení do záhonů či truhlíků. Žluté krokusy připomínají jeden a půl milionu židovských dětí a tisíce dalších dětí, které zahynuly v průběhu války. Žlutá barva symbolizuje žlutou Davidovu hvězdu, kterou museli Židé nosit na svém oblečení. Cibulky se vysazují na podzim a vykvetou koncem ledna, když se blíží Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. leden). Naše škola se poprvé zapojila už v roce 2011.

Během roku čekají na studenty další aktivity a akce:

• beseda o knihách s tematikou holocaustu

• návštěva Vzdělávacího centra Židovského muzea v Praze

• promítání vybraných filmů a následné besedy, vlastní literární tvorba

• jednodenní exkurze do některého z koncentračních táborů (v příštím roce)

Akce je úspěšně nastartována a studenti se mohou těšit na další chystané aktivity.

Foto L. Zadinová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace