Plesová sezóna Akademie zahájena

Plesová sezóna Akademie zahájena

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
16.12.2022 16:30
Poslední úprava:
 
před rokem

V pátek 2. prosince 2022 se v Kulturním domě konal slavnostní šerpovací maturitní ples tříd IV. G a IV. E Akademie Světlá nad Sázavou. A musím skromně přiznat, že večer se mimořádně povedl.

Přípravy pochopitelně započaly hned v září, kdy se řešila hudba, šerpy, moderátor, celkové pojetí, cena a počty vstupenek a tak podobně. Žáci společně připravili maturitní plakát, šerpy, vstupenky i celkovou výzdobu sálu. Všichni jsme se na tuto akci mimořádně těšili a nikdo si ji nechtěl nechat ujít. A není divu, když se taková událost koná jen jednou za studium! Bylo veselo, i když občas nechyběly i slzy dojetí ze strany rodičů, učitelů i přátel maturantů. Ale na ně všichni zapomněli ve víru tance s hudební skupinou Amarok z Humpolce, která celým večerem provázela, navodila velmi příjemnou atmosféru a byla přímo skvělá.

Žáci obou maturitních tříd se do uspořádání tohoto plesu s chutí zapojili. Vytvořili vstupenky, zajistili občerstvení, tombolu, nádhernou výzdobu sálu, předtančení, půlnoční překvapení, zajistili moderátora plesu Martina Hovorku z Rádia Kiss i závěrečný úklid po ukončení akce. Dík patří také panu řediteli Ing. Martinovi Kubínovi za milá úvodní slova. K pozvaným hostům patřili rodiče budoucích maturantů, vyučující, spolužáci, lásky a přátelé.

Občerstvení zajistila Městská kavárna a její kolektiv. Nechyběly alkoholické ani nealkoholické nápoje, drobné občerstvení apod.

Maturitní ples začal zajímavým vystoupením skupiny Synové bouře z Golčova Jeníkova, která se věnuje historickému šermu. Následoval nástup maturantů a třídních učitelek Ing. Andrey Kubínové a Mgr. Miroslavy Pavlíkové. Slavností akt zakončil pan ředitel svým úvodním slovem, kterým všem přál krásný večer, ale také maturantům hodně štěstí u maturit. Ale tím hlavním „gró“ bylo samozřejmě slavnostní šerpování budoucích maturantů obou tříd.

Pak se už všichni protancovali až k půlnočnímu překvapení, které si maturanti připravili z vlastních zdrojů a které bylo skvělým oživením celé akce. Zpestřením večera bylo také losování tomboly, kde bylo možné vyhrát spoustu nádherných cen. A odnést si je pak domů byl pro někoho docela velký „oříšek“.

Na plese se opět prohloubily třídní vztahy mezi spolužáky a i s vyučujícími, kteří se dostavili opravdu v hojném počtu. Všem patří náš velký dík. Všichni, kteří u toho byli, hodnotili náš ples jako velice zdařilý a myslím, že se mnou budou souhlasit, když řeknu, že jsme prožili nádherný večer.

Kéž se maturantům tak krásně a s úsměvem ve tvářích bude dařit i u maturitní zkoušky!

Všechny fotografie: https://mhavli.dastax.cz/#!/gd/77dfb115241

Foto archív školy


Ing. Andrea Kubínová

Učitelka odborných předmětů

Projektová manažerka školy

Hlavní koordinátorka ŠVP

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace