Pracovní návštěva v BAfU Heyne GmbH

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
03.04.2012 13:07
Poslední úprava:
 
před 12 lety

V pátek 30. 3. 2012 uskutečnil pracovní tým školy ve složení Ing. Z. Šmídová, Mgr. P. Pekárková, Mgr. M. Šimek a H. Kotěrová návštěvu BAfU Heyne GmbH v Lipsku. Cílem bylo dohodnout možnosti a podmínky výměnné praxe pro studenty oboru Sociální činnost se zaměřením na pečovatelskou činnost. 
     Při příchodu následovalo milé uvítání v češtině napsané na flipchartu ve vstupní hale. Paní ředitelka Karin Heyne a její dvě kolegyně nás již očekávaly a nic nebránilo tomu, aby se rozproudila konstruktivní diskuze o řešené takovéto praktické stáže. Při této spolupráci chceme využít možností a zkušeností z programu Leonardo da Vinci, který jsme v naší škole již úspěšně realizovali. 
     Lipská škola je sice malá, má jen tři stálé zaměstnance a několik externích pracovníků, nicméně její obrovskou výhodou je přímé propojení s domovem pro seniory a pečovatelským centrem v jednom velkém komplexu. K tomu přispívá její atraktivní lokace v blízkosti samotného centra města.

Jaké byly výsledky jednání? Shodli jsme se, že časový harmonogram spolupráce si blíže vyspecifikujeme v polovině května 2012. V podzimních měsících se pověření pracovníci obou škol budou věnovat zpracování projektových žádostí, aby tyto mohly být v lednu 2013 podány na patřičné národní agentury. Pokud vše půjde dle plánu, měla by první skupina světelských studentů vyrazit na zkušenou do Lipska v květnu/červnu 2013, němečtí studenti do Světlé rovněž zavítají v jarním termínu, ovšem o něco dříve. Druhý běh výměny se poté uskuteční ve školním roce 2013/2014. 
    O veškerých novinkách v tomto projektu budeme na stránkách školy průběžně informovat.

 

www stránky nové partnerské organizace: www.bafuheyne.de

 

 

 

Ve vstupní hale nás čekalo české uvítání

 

 

Logo partnerského institutu – rozrůstající se strom symbolizující roz­voj

 

 

Paní Karin Heine (zcela vlevo), její dvě kolegyně a česká delegace při jednání

 

 

Foto: Helena Kotěrová 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace