Účastnili jsme se Čisté Vysočiny

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, 7 MIL
Publikováno:
 
28.04.2014 11:56
Poslední úprava:
 
před 9 lety

Stejně jako v předchozích letech, i letos se dobrovolníci z naší školy (studenti I. E, II. G a IV. G spolu s pěti vyučujícími) zapojili do akce Kraje Vysočina s názvem Čistá Vysočina. Letošní sběr byl však ve jménu samých změn.

Původní termín (středa 9. 4.) jsme z důvodu očekávaného zhoršení počasí přesunuli na pondělí 7. 4. Dobře jsme udělali, sbírali jsme za krásného teplého a slunného odpoledne, kdy byl pobyt venku radostí.

Místo nahlášených cca 40 účastníků se nakonec zapojilo přesně 50 osob, takže se podařilo rozšířit ohlášené úseky o dalších pár kilometrů a vyčistili jsme tak celý úsek silnice II. třídy č. 150 z Pavlíkova až do Světlé n. S. (tedy včetně původně neplánovaného úseku mezi Leštinkou a Mrzkovicemi). Čistého kabátu se tak dočkalo 5 600 metrů komunikace – tedy více jak 11 kilometrů příkopů.

Na přesun termínu velice pohotově zareagoval i odvoz. Během následujícího dne byly všechny pytle odvezeny – za což příslušné instituci a jejím pracovníkům děkujeme.

Lesní úsek mezi Pavlíkovem a Leštinkou na hranici přírodní rezervace Stvořidla čistíme už tradičně – letos počtvrté. Těžko říct, jestli letos zapracoval chybějící sníh, nebo jsou už lidé k přírodě slušnější, ale v letošním roce se odpadů urodilo podstatně méně než v minulých letech a studenti si pochvalovali, že letošní Čistá Vysočina – navíc při nádherném, více než jarním počasí – byla zcela pohodovou akcí.

Po několika hodinách poctivé práce tak měla padesátka nadšenců slunce nejen nad hlavou, ale – jak by řekl meteorolog Zákopčaník – i v duši.


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace