Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
09.03.2015 15:58
Poslední úprava:
 
před 9 lety

V pondělí 2. 3. 2015 se studenti třídy I. P vypravili na exkurzi do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Po příjezdu do Prahy jsme se vydali pěšky Královskou cestou směrem k Pražskému hradu. Po cestě si studenti prohlédli památky jako Stavovské divadlo, Karolinum, budovy Staroměstského náměstí a krátce se seznámili s jejich historií. Poté jsme prošli Karlův most, Kampu a naše cesta pražskou minulostí skončila na Malostranském náměstí, kde v současné době sídlí Poslanecká sněmovna.

Než jsme mohli vejít do PS PČR, museli jsme projít odbavením přes bezpečnostní kontrolu. Jakmile jsme se dostali do vnitřních prostor Paláce Smiřických, uvítala nás příjemná paní průvodkyně. Zavedla nás do konferenčního sálu, kde jsme zhlédli velice zajímavý film o historii českého parlamentarismu. Poté jsme prošli jednotlivé paláce Poslanecké sněmovny a paní průvodkyně nás seznámila s historií panovnických rodů, popsala nám všechny části poslanecké sněmovny, co kdo dělá, kde se scházejí kluby politických stran.

Naše prohlídka byla zakončena na galerii zasedacího sálu poslanecké sněmovny, kde nám paní průvodkyně osvětlila, jak probíhá zasedání Poslanecké sněmovny včetně interpelací. Všem se exkurze velmi líbila a studenti si užili jak Poslaneckou sněmovnu, tak historickou Prahu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace