Beseda studentů s dětskou kurátorkou

Agenda:
 
Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
22.02.2013 14:45
Poslední úprava:
 
před 10 lety

V osnovách oboru Sociální činnost je téma Kriminalita dětí a mládeže, proto jsme byli velmi potěšeni, když naše pozvání přijala dětská kurátorka paní Kotěrová z Městského úřadu ve Světlé nad Sázavou. Nejprve studenty 4. ročníku seznámila s náplní práce kurátora. Velmi zajímavé byly informace z běžné praxe, např. jaké tresty se nejčastěji používají pro nápravu dětí s poruchami chování jako je záškoláctví, útěky z domova apod. Vyzdvihla i důležitost práce s rodinou při nápravě těchto dětí, neboť právě rodina je příčinou téměř všech jejich problémů. Do činnosti kurátora patří bohužel i odebírání dětí z rodiny a jejich převoz do výchovných ústavů nebo dětských domovů. V těchto situacích musí být kurátor připraven ze strany rodiny na emocionální projevy často spojené s verbálním napadáním. O to víc potěší, pokud se podaří navrátit dítě do fungujícího rodinného prostředí.

Studenty vyprávění paní Kotěrové zajímalo, což dávali najevo i svými otázkami. Jedním z nich byl i dotaz na vzdělání kurátora. Že by byl mezi studenty budoucí kurátor pro děti a mládež?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace